Dnia 16 września 2014r w Lublinie pożegnaliśmy Rotmistrza Władysława Flisa z ceremoniałem wojskowym na miarę pożegnań generalskich.
Władze cywilne i wojskowe dołożyły wszelkich starań by pogrzeb Bohatera ze Wzgórza Opatowskiego z Przedpola Bitwy pod Mokrą był piękny.
I był piękny i zaszczycony obecnością Kompanii Honorowej z Dęblina, Orkiestry z Lublina, Asysty Wojskowej, Przedstawicieli Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Przedstawiciela Ministra Obrony Narodowej, Przedstawiciela Prezydenta Lublina, Ułanów z Lublina z Koniem, Ułanów z Małopolski ze Sztandarem, Kombatantów ze Sztandarem.
Była Salwa Honorowa, pożegnanie zagrane na trąbce i były zdjęcia świętej Pamięci Rotmistrza Władysława Flisa z jego tegorocznego, ostatniego już pobytu na trzydniowej Lekcji Historii na Przedpolu i Polu Bitwy pod Mokrą.
Była piękna patriotyczna homilia Księdza i przemówienia i kwiaty. Pożegnaliśmy 99 letniego Bohatera pięknie i godnie i wszystkim którzy się do tego przyczynili serdecznie dziękuje.

... W dniu 1 września 1939r strzelał on na Wzgórzu Opatowskim z działka Bofors do niemieckich czołgów i być może to On był tym który zniszczył pierwszy niemiecki czołg w czasie II Wojny Światowej. 30 sierpnia odwiedził po raz ostatni miejsce, w którym przelewał krew za wolność naszej Ojczyzny. Cieszymy się, że zarówno jemu jak i nam było dane spotkać się na Wzgórzu Opatowskim po raz ostatni. Niestety, odchodzą kolejni świadkowie historii.... Dlatego tak ważne jest kultywowanie pamięci, bo tylko wtedy okazujemy szacunek tym co walczyli i tym co polegli...

Zbigniew Strzeżywój Burzyński
w imieniu swoim, oraz Klubu i Kawalerii 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich.
Cześć Jego Pamięci!