ZAPROSZENIE

Dnia 19 maja, w niedzielę zapraszamy dzieci, dzieci specjalnej troski, osoby niepełnosprawne do miejscowości IZDEBNIK na coroczną Imprezę Integracyjną "JAZDA na KONIACH dla DZIECI za JEDNĄ MARCHEWKĘ dla KONIA".

Serdecznie zapraszamy !!!

[Plakat]

Mikołaj na Koniu w Zarzycach Małych

Akcja Mikołaj na Koniu 2018 w toku.
Mikołaj odwiedza dzieci w okolicznych miejscowościach.
W dniu 9 grudnia w niedzielę odwiedził dzieci i dzieci specjalnej troski w Zarzycach Małych.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

[zdjęcia]

Mikołaj na Koniu

I Ty możesz zostać św. Mikołajem...
Jak co roku rozpoczynamy akcję "Mikołaj na koniu" z Aniołem, Diablicą i Śnieżynką. Przypinajcie skrzydła, rogi lub brody. Wsiadajcie na konie motocykle, rowery lub jedźcie do czekających dzieci tramwajem, autobusem lub samochodem... Dzieci czekają na prezenty...
Przypominamy film zrealizowany w roku 2005 z akcji "Mikołaj na koniu" - zapraszamy do obejrzenia.


ZAPROSZENIE POD MOKRĄ

Zapraszamy na obchody upamiętniające miejsca walk Wołyńskiej Brygady Kawalerii na przedpolu i polu bitwy pod Mokrą w dniach od 30 sierpnia do 2 września 2018r.
Zobacz plakat !!!

[Plakat]

Pielgrzymka Konna - ZAPRASZAMY

Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej dla uczczenia Pamięci Żołnierzy Polskich - Bohaterów Września 1939 roku jest realizowana w wymiarze Międzynarodowym po raz dwudziesty na Szlakach Dróżek Kalwaryjskich Kaplic w niedzielę 26 sierpnia 2018r. Pielgrzymka wpisuje się w Wydarzenia 100 lecia Niepodległości Polski. Można być z koniem, pieszo, zaprzęgiem konnym lub na rowerze. Brak konieczności zapisów i bez jakichkolwiek opłat i działań komercyjnych. Początek o 8,00 w Lanckoronie lub o 9,00 pod Grobkiem Matki Bożej w Brodach - Kalwarii Zebrzydowskiej. Telefony informacyjne 510 14 14 21 lub 510 14 14 22.

BIEG NA ORIENTACJĘ - ZAPROSZENIE

Zapraszamy na "XX Międzynarodowy Konny Bieg na Orientację w Terenie im. gen. broni Józefa Hallera"
Bieg wyrusza ze Stadniny ALMAR ARABIANS z Jawornika o godz. 8:00
Zobacz plakat.

[Plakat]

MARCHEWKA

W niedzielę 13 Maja 2018r. w parku Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, po raz kolejny zorganizowana została Impreza Integracyjna dla dzieci, dzieci specjalnej troski i osób niepełnosprawnych pod tradycyjna od 20 lat nazwą "JAZDA NA KONIACH DLA DZIECI ZA JEDNĄ MARCHEWKĘ DLA KONIA".
Zobacz fotorelację.

[zdjęcia]

Mikołaj na Koniu

Akcja Mikołaj na Koniu 2017 - Mikołaj na Koniu odwiedza od 3 do 18 grudnia domy pomocy społecznej, przedszkola, szkoły, wielodzietne rodziny w ich domach. Dnia 10 grudnia 2017r., w niedzielę Mikołaj obdarował prezentami w stajni "Burzany" w Zarzycach Małych Dzieci i Dzieci Specjalnej Troski.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

[zdjęcia]

Pielgrzymka konna do Kalwarii Zebrzydowskiej

3 Września 2017r., w niedzielę odbyła się XIX Międzynarodowa Pielgrzymka Konna do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji !

[zdjęcia]

ZAPROSZENIE POD MOKRĄ

Zapraszamy na obchody upamiętniające miejsca walk Wołyńskiej Brygady Kawalerii na przedpolu i polu bitwy pod Mokrą w dniach 24, 25, 26, 27 sierpnia 2017r.
Zobacz plakat !!!

[Plakat]

MARCHEWKA - coroczna impreza dla dzieci i dzieci specjalnej troski

W niedzielę 14 Maja 2017r. w parku Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku, po raz kolejny organizowana jest Impreza Integracyjna dla dzieci, dzieci specjalnej troski i osób niepełnosprawnych pod tradycyjna od 19 lat nazwą "JAZDA NA KONIACH DLA DZIECI ZA JEDNĄ MARCHEWKĘ DLA KONIA".
Od godziny 11,oo do 17,oo będzie wożenie na koniach różnych ras i wielkości, strzelanie z łuku, strzelanie z karabinka, rzucanie podkową do żłobu, zjazd na linie.
Wszystko całkowicie darmowo bez jakiejkolwiek komercji. Dla najlepszych dzieci w konkurencjach jak wyżej będą medale w różnych grupach wiekowych.

Prosimy o 1% podatku


Teraz w rozliczeniu podatkowym roku 2016 prosimy o 1% odpisu podatkowego na cele wyłącznie statutowe pożytku publicznego. Wszyscy działamy czysto społecznie, a koszty administracyjne finansujemy prywatnie, tak że jako jedyni nie rozmywamy darowizny 1% podatku na cele inne niż cele statutowe pożytku publicznego.

101 lat żyjący Bohater Bitwy pod Mokrą

Major Jan Wolski jeden z dwóch żyjących Bohaterów Bitwy pod Mokrą 8 kwietnia 2017r. obchodził 101 rocznicę urodzin.
Major Jan Wolski to jeden z dwóch ostatnich żyjących ułanów 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich - Wołyńskiej Brygady Kawalerii. Człowiek który całe swoje życie poświęcił Ojczyźnie. Jego walkę podczas II Wojny Światowej przedstawia film: https://www.youtube.com/watch?v=s2ofGK_FV34
Obecnie Honorowy Dowódca 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich obchodził 101 urodziny.

Zapraszamy na Pielgrzymkę Konną


XVIII PIELGRZYMKA KONNA i ZAPRZĘGÓW KONNYCH do KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ dla UCZCZENIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY POLSKICH BOHATERÓW WRZEŚNIA 1939r. w niedzielę 14 Sierpnia 2016r.
SIODŁAJ ! ZAPRZĘGAJ ! DOŁĄCZ DO NAS !

[Plakat] [więcej]

ZAPRASZAMY NA MARCHEWKĘ !

Dnia 24 kwietnia, w niedzielę zapraszamy dzieci, dzieci specjalnej troski, osoby niepełnosprawne do miejscowości IZDEBNIK na coroczną Imprezę Integracyjną "JAZDA na KONIACH dla DZIECI za JEDNĄ MARCHEWKĘ dla KONIA". Spotykamy się po raz 18-ty! W programie od godziny 11.oo do 17,oo wożenie dzieci na koniach dużych, małych i kucykach, strzelanie z łuku, strzelanie z karabinka, zjazd na linie i rzucanie podkową do żłobu. Wszystko darmowo. Serdecznie zapraszamy !!!

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na obchody upamiętniające miejsca walk Wołyńskiej Brygady Kawalerii na przedpolu i polu bitwy pod Mokrą w dniach 28, 29, 30 sierpnia 2015r.

Uprzejmie informujemy, że w tym roku honorowym patronatem obchodów jest Prezydent RP.

[Plakat]

ZAPROSZENIE

Dnia 23 sierpnia 2015r. w niedzielę rusza "XVII Międzynarodowa Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej".
Dzień wcześniej 22 sierpnia spotkanie Pielgrzymów w Lanckoronie, Ognisko Patriotyczne, Konkursowy przegląd Konnych Zespołów Folklorystycznych, Etnicznych i Historycznych oraz Pokazy Konne.
Zobacz plakat.

[Plakat]

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na "XVII Konny Bieg na Orientację w Terenie im. gen. broni Józefa Hallera o puchar Ministra Obrony Narodowej" - start w Jurczycach o godz. 8:00
Zobacz plakat.

[Plakat]

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na hipoterapię. Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej imienia 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich jest Organizacją Pożytku Publicznego i przy wsparciu od PERON prowadzi w rejonie Kalwarii Zebrzydowskiej hipoterapię dla osób niepełnosprawnych. Jeżeli potrzebujesz takiej terapii konnej, to zgłoś się do nas - postaramy się Tobie pomóc.

[Plakat]

ZAPRASZAMY NA MARCHEWKĘ !

Dnia 10 maja, w niedzielę zapraszamy dzieci, dzieci specjalnej troski, osoby niepełnosprawne do miejscowości IZDEBNIK koło Lanckorony. Tam w pałacowym Parku Domu Pomocy Społecznej odbędzie się już 17 raz Impreza Integracyjna " JAZDA na KONIACH dla DZIECI za JEDNĄ MARCHEWKĘ dla KONIA". W programie od godziny 11.oo do 17,oo wożenie dzieci na koniach dużych, małych i kucykach, wożenie kładem, strzelanie z łuku, strzelanie z karabinka, zjazd na linie i rzucanie podkową do żłobu. Wszystko darmowo. Serdecznie zapraszamy !!!

Uroczystości Patriotyczne 3 maja 2015 w Krakowie

Rycerskie i Kawaleryjskie Stowarzyszenia Patriotyczne zapraszają 3 Maja 2015 r. o godz. 11:00 na Modlitwę pod Krzyżem Katyńskim w Krakowie przy placu Ojca Adama Studzińskiego. Po Modlitwie kolumna konna i piesza przemaszeruje ulicami Krakowa...

[Plakat]

I Rajd Konny trasą ucieczki rtm. Witolda Pileckiego z Auschwitz

W nocy z 26 na 27 kwietnia 1943 roku Rotmistrz Witold Pilecki uciekł z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Dla upamiętnienia tego wydarzenia 1 maja 2015 zapraszamy wszystkich patriotów na I Rajd Konny trasą ucieczki.

Dowódca Szwadronu Chrzanów Małopolskiej Kawalerii w barwach 21 PUN
Rotmistrz Ryszard Sobieraj

[Plakat]

Ostatnie pożegnanie Rotmistrza Władysława Flisa

Dnia 16 września 2014r w Lublinie pożegnaliśmy Rotmistrza Władysława Flisa z ceremoniałem wojskowym na miarę pożegnań generalskich. Władze cywilne i wojskowe dołożyły wszelkich starań by pogrzeb Bohatera ze Wzgórza Opatowskiego z Przedpola Bitwy pod Mokrą był piękny.

[więcej]

75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

Lekcja Historii z Kombatantami na Przedpolu i Polu Bitwy pod Mokrą w 75 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej 29-30-31 sierpnia 2014r. Autor Małgorzata Chyczyńska.

[zdjęcia]

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na LEKCJĘ HISTORII na POLU I PRZEDPOLU BITWY pod MOKRĄ
29 - 31 sierpnia 2014r. Zapraszamy na uroczyste obchody.
Zobacz plakat !

[Plakat]

ZAPROSZENIE

Dnia 24 sierpnia 2014r. w niedzielę rusza "XVI Międzynarodowa Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej".
Tradycyjnie, dzień wcześniej 23 sierpnia 2014r. zapraszamy na "Bieg na Orientację w Terenie na Koniach i Zaprzęgami Konnymi im. gen. broni Józefa Hallera" - start w Jurczycach.
Zobacz plakat.

[Plakat]

Spotkanie w OTK Burzany w Zarzycach Małych

Dnia 20 lipca 2014 r. w niedzielę o 11:00 w OTK Burzany w Zarzycach Małych, Szwadron Sztabowy Kalwaria Zebrzydowska zorganizował spotkanie, na którym do godz. 17tej 30 osób ćwiczyło musztrę, naukę czytania mapy i oriętację w terenie. Konie z uwagi na wielki upał i muchy pozostawiono w stajni. Zbigniew Strzeżywój Burzyński.

[zdjęcia]

ZAPRASZAMY NA MARCHEWKĘ !

W niedzielę, dnia 11 Maja 2014r odbędzie się tradycyjna, coroczna, Impreza Integracyjna dla dzieci, Dzieci Specjalnej Troski i Osób Niepełnosprawnych pod nazwą:
"Jazda na koniu dla dzieci za jedną marchewkę dla konia".
Impreza odbędzie się w Parku Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku od godziny 11,oo do 17,oo. W programie: wożenie na koniach dużych, mniejszych i kucykach, zjazd na linie, strzelanie z łuku, strzelanie z karabinka do tarczy, rzut podkową do żłobu.
Prosimy zaprosić w naszym imieniu Dzieci, Dzieci Specjalnej Troski i Osoby Niepełnosprawne. Wszystko na Imprezie jest całkowicie darmowo.
Impreza od 15 lat jest pomysłem i wykonaniem Małopolskiego Klubu Rekreacji I Turystyki Konnej imienia 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich - Organizacji Pożytku Publicznego - wspólnie z Domem Pomocy Społecznej imienia Świętego Brata Alberta w Izdebniku.

Święto 3 maja 2014 r.

Małopolska Kawaleria 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich w składzie 30 osób przemaszerowała 3 maja 2014r. od Wawelu do Pomnika Nieznanego Żołnierza na Placu Matejki. Razem z MK21PUN maszerowała Husaria i na koniach Krakowski Szwadron Ułanów.
Wcześniej na Wawelu odprawiona została msza święta i odbył się Apel Oddziałów Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Małopolskiej Kawalerii 21PUN.
Przemarsz został poprowadzony ulicami: Grodzka, Rynek Główny, Floriańska na Plac Matejki.
Oddziały MK21PUN występowały również na koniach w Myślenicach i Andrychowie, oraz pieszo w Chrzanowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (wymagane konto na facebook'u) - link poniżej:
[zdjęcia]

Przekaż 1% podatku !!!

Przekaż 1% swojego podatku OPP: Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej imienia 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich.
Wystarczy, że wpiszesz numer KRS: 0000108091 w odpowiednie miejsce swojego rozliczenia podatkowego za 2013 r.
Przekaż dalej !

Mikołaj na koniu

Dnia 4 grudnia roku 2013, w środę rusza akcja MIKOŁAJ na KONIU !!!
Przed Mikołajem ze Świtą Anielic i Diablic na koniach trudne zadanie: dotarcia przez kilkanaście dni z prezentami do 2 Domów Pomocy Społecznej, 4 Przedszkoli, 4 Szkół, 1 Szczepu harcerskiego i do 700 dzieci w wielodzietnych Rodzinach wiejskich w ich chałupach na terenie wiosek małopolskich.
Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem, Aniołem, Śnieżynką lub czarująca dobrotliwą dla dzieci Diablicą. Zgodnie z charakterem przypinajcie skrzydła, rogi lub brody. Wsiadajcie na konie motocykle, rowery, lub jedźcie do czekających dzieci tramwajem, autobusem lub samochodem. Dzieci przyjmą do wiadomości, że reniferów nie ma bo jest nieco za mało śniegu. Oglądnijcie się również koło siebie i zobaczcie komu brakuje, odzienia na zimę, jedzenia na Święta czy opału na nadchodące chłody. Pomagajcie czym kto może i jak kto może, czyniąc dobrze innym potrzebującym pomożecie też sobie bo poczucie bycia przydatnym to wspaniałe budujące uczucie.
Do roboty Kochani!

Święto Niepodległości.

11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po 123 latach od rozbiorów w 1918 roku Naród Polski odzyskała niepodległość.
Zapraszamy do wspólnego świętowania.
Jak co roku nasza Kawaleria będzie uczestniczyć w przemarszu w Krakowie oraz innych miastach w Polsce.

ZAPROSZENIE

Dnia 30 sierpnia 2013r. rusza trzydniowa "LEKCJA HISTORII NA PRZEDPOLU I POLU BITWY POD MOKRĄ w 74 ROCZNICĘ WALK WOŁYŃSKIEJ BRYGADY KAWALERII" - jest i dla Ciebie miejsce w charakterze uczestnika, widza lub współorganizatora.
Serdecznie zapraszamy.

Zobacz plakat.

[Plakat]

Pielgrzymka konna !

Dnia 25 sierpnia 2013 r. odbyła się kolejna edycja Pielgrzymki konnej.
Jak co roku dopisali Pielgrzymi na koniach, bryczkach, zaprzęgach, ...
W tym roku dodatkowo gościła grupa rekonstrukcyjna z królem Janem III Sobieskim na czele.
Zobacz fotorelacje z pielgrzymi.
[zdjęcia]

ZAPROSZENIE

Dnia 25 sierpnia 2013r. w niedzielę rusza "XV Międzynarodowa Pielgrzymka Konna i Zaprzęgów Konnych do Kalwarii Zebrzydowskiej".
Zapraszamy wszystkich konno, na bryczkach, pieszo. Przybywaj w charakterze uczestnika, widza lub współorganizatora.
Dzień wcześniej 24 sierpnia 2013r. zapraszamy na "Bieg na Orientację w Terenie na Koniach i Zaprzęgami Konnymi im. gen. broni Józefa Hallera" - start w Jurczycach.
Zobacz plakat.

[Plakat]

Marchewka

W dniu 26 maja 2013 r. w parku Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku po raz kolejny spotkaliśmy się na corocznej imprezie "Jazda na koniu za jedną marchewkę dla konia".
W tym roku Marchewka wyjątkowo odbyła się w maju - ale dzięki temu mogliśmy połączyć nasze święto "Marchewki" ze świętem "Dnia Matki". Tradycyjnie cała impreza była zupełnie za darmo i oferowała ciekawe atrakcje dla wszystkich dzieci.
Zobacz zdjęcia z imprezy...

[zdjęcia]

Zmarł pułkownik WŁADYSŁAW ERHARDT

Dnia 18 maja 2013r. w sobotę o godzinie 12:4o w wieku 97 lat zmarł w Krakowie w szpitalu przy ul. Śniadeckich pułkownik WŁADYSŁAW ERHARDT.
Jeden z ostatnich dwóch żyjących do tej pory Ułanów 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich, którzy w składzie Wołyńskiej Brygady Kawalerii daniną swej krwi zatrzymali dnia 1 września 1939r. niemiecką dywizję pancerną na Polu Bitwy pod Mokrą.
Pułkownik Władysław Erhardt przez 13 lat działał wspólnie z naszym Klubem wychowując Młodzież w oparciu o Chwałę Oręża Polskiego i Pamięć o Męczeństwie naszego Narodu. Do ostatnich chwil życia był z nami na wszystkich uroczystościach i imprezach patriotycznych jadąc w składzie naszych szwadronów …kawalerii na bryczce.
Niech spoczywa w pokoju...

Obywatelska Manifestacja Patriotyczna 3 Maja 2013r. w Krakowie.

Stowarzyszenie Patriotyczne Miłośników Historii Polskiej, Tradycji i Walki o Utrzymanie Tożsamości Narodowej uprzejmie zawiadamia Wszystkich Patriotów Polskich, Mieszkańców Krakowa, Mieszkańców Małopolski i Turystów z Polski, Europy i ze Świata, że MANIFESTACJA 3 MAJA 2013r odbędzie się w Krakowie jak tradycja nakazuje...

[zdjęcia]

ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkich w dniu 26 maja 2013 r. na coroczną "Marchewkę", która w tym roku wyjątkowo odbędzie się w maju. Na imprezę zapraszamy do parku Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku. W programie impreza integracyjna dla Dzieci i Dzieci specjalnej troski: wożenie dzieci na koniach i kucykach, zjazd na linie, strzelanie z łuku i z karabinka pneumatycznego do tarczy, i inne... Serdecznie zapraszamy.

[Plakat]

Bal Ułana

W dniu 20 stycznia 2013 r. w Domu Kultury w Jastrzębi odbył się II-gi BAL UŁANA Małopolskiej Kawalerii w barwach 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich.
Zobacz zdjęcia z imprezy.

[zdjęcia]

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 stycznia 2013r. na rynku w Lanckoronie Małopolska Kawaleria w barwach 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich uczestniczyła w corocznym Orszaku Trzech Króli.
Zobacz zdjęcia.

[zdjęcia]

Mikołaj na koniu

Po raz kolejny nie zawiódł Mikołaj, nie zawiodły konie, aniołki, diablice...
Uśmiech dzieci, łzy radości, słowo dziękuję... to są te chwile, dla których warto być św. Mikołajem.
Zobacz zdjęcia z akcji 'Mikołaj na koniu'.

[zdjęcia]

UDZIAŁ MK21PUN W OBCHODACH 11 LISTOPADA W KRAKOWIE.

11 Listopada 2012 r. oprócz wystąpienia w Krakowie nasza Kawaleria występowała w Andrychowie, Czernichowie i Chrzanowie. W Krakowie w Paradnym Przemarszu Kawalerii Konnej wzięło udział 13 koni pod siodłem, trzy w Taczance i dwa w Bryczce. W przemarszu wziął udział płk Władysław Erhardt jeden z dwóch ostatnich żyjących Ułanów 21puN...

[więcej]

ZMARŁ FELIKS LEMPKOWSKI

Dnia 1 października 2012r o godzinie 21,13 zmarł w swoim mieszkaniu w Warszawie kapitan Feliks Lempkowski, jeden z ostatnich trzech żyjących do tej pory na świecie Ułanów 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich, uczestnik walk obronnych września 1939 r. i uczestnik Bitwy pod Mokrą...

[więcej]

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na LEKCJĘ HISTORII na POLU I PRZEDPOLU BITWY pod MOKRĄ
31 sierpnia - 2 września 2012r. Zapraszamy na uroczyste obchody. Zobacz plakat !

[Plakat]

XIV PIELGRZYMKA KONNA DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ

W tym roku po raz 14 pielgrzymowaliśmy do Kalwarii Zebrzydowskiej na koniach, bryczkach, powozach, furmankach, pieszo… Kolejna już Pielgrzymka przeszła do historii...
Zobacz zdjęcia z Pielgrzymki !

[zdjęcia]

Zapraszamy na Pielgrzymkę Konną oraz na Bieg na Orientację

Zapraszamy wszystkich na:
XIV KONNY BIEG NA ORIENTACJĘ w dniu 25.08.2012r. (Sobota) i
XIV PIELGRZYMKĘ KONNĄ DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ w dniu 26.08.2012r. (Niedziela)
Zobacz plakat, przeczytaj więcej...
[Plakat] [więcej]

PIKNIK Z KAWALERIĄ

W dniu 15 lipca 2012r. w Stadninie "Burzany" w Zarzycach Małych odbył się Piknik z Kawalerią. Podczas pikniku wszyscy chętni mogli wziąć udział w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak: strzelanie z łuku, strzelanie z karabinka pneumatycznego, jazda na koniach i kucykach, rzut podkową do żłobu. Wszyscy chętni mogli również wykazać się wiedzą o Kawalerii w zorganizowanym Quizie Kawaleryjskim.
Na zmęczonych i głodnych czekały pyszne smakołyki, a na koniec na wielkim ruszcie upieczono wspaniałą kiełbasę. Zobacz zdjęcia...
[zdjęcia]

JAZDA NA KONIACH DLA DZIECI ZA JEDNĄ MARCHEWKĘ DLA KONIA.

29 kwietnia 2012 r. po raz kolejny w parku Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Izdebniku odbyła sie coroczna, całodniowa, darmowa impreza integracyjna dla Dzieci i Dzieci specjalnej troski...
Zobacz fotorelację z imprezy !
[zdjęcia]

BAL UŁANA 2012

udany i zakończony.
Dnia 28 Stycznia 2012 r., w sobotę, w Domu Kultury w Jastrzębi koło Lanckorony o godzinie 18,21 rozpoczął się BAL UŁANA.
Obecnie można już powiedzieć PIERWSZY BAL UŁANA Małopolskiej Kawalerii w barwach 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich ponieważ Bale będą miały kontynuację w latach następnych... Zobacz zdjęcia z Balu.
[więcej]